Консульство України в Бельці

, Київ 09:40

Щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки в Україні

12 червня 2017, 17:17

12 червня Президент України П.Порошенко підписав Закон України «Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки» № 2031-VIII. Закон був прийнятий Верховною Радою України 16 травня 2017 року.

Для України георгіївська стрічка не є символікою Другої світової, це символіка – символ агресії проти України 2014-2017 років, оскільки обвішані цими стрічками бойовики щодня вбивають українських воїнів у зоні конфлікту.

Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки.

Зокрема, її публічне використання, демонстрація, носіння чи зображення, виготовлення та поширення тягнуть за собою накладення штрафу з конфіскацією георгіївської стрічки, предметів, що містять її зображення, або адміністративний арешт на строк до 15 діб. Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Подорожуючих в Україну прохання врахувати зазначене з метою уникнення небажаних ситуацій та запобігання виникненню непорозумінь.