Консульство України в Бельці

, Київ 09:33

В Молдові відзначили День Конституції України

27 червня 2017, 18:39

27 червня в Українському домі м.Бельці проведено захід з нагоди відзначення Дня Конституції України за участю дипломатів Посольства, Консульства України, Української громади "Заповіт", представників громадських волонтерських організацій України та Молдови, національних етнокультурних організацій м. Бельці, викладачів Бельцького державного університету ім.А.Руссо, представників ЗМІ тощо.

 

Вітаючи учасників зібрання з 21-ю річницею Конституції України, Посол Іван Гнатишин поінформував присутніх про основні завдання і результати конституційної та інших реформ в Україні, пожвавлення економіки, покращення соціально-економічної ситуації. Зазначив, що визнанням успіху внутрішніх реформ стало надання українцям з 11 червня безвізового режиму країнами Шенгенського простору, завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна -ЄС, наголосив на свідомо зробленому народом України в 2013 році виборі європейського шляху розвитку та незворотності цього курсу. Окреслив стан та перспективи двостороннього співробітництва між Україною і Республікою Молдова.

Під час заходу відкрито виставку фотографій з зони АТО, підготовлену в рамках проекту "Не чужа війна" громадськими волонтерськими організаціями України: "Мольфар", Спільнота "Журналістський майдан" та Молдови – "Бельцы в моём сердце".

Посол України та представники згаданих волонтерських організацій у своїх виступах поінформували присутніх про ситуацію на Сході України, збройну агресію Росії проти України, окупацію Донецької і Луганської областей, Криму з подальшим перетворенням його на військову базу та систематичними порушеннями прав людини. Захід завершився церемонією покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченку  у сквері поруч з Українським домом.