Консульство України в Бельці

, Київ 09:18

Відбувся прес-тур молдовських журналістів до України

05 липня 2017, 17:32

5 липня в Посольстві України в Молдові Посол України Іван Гнатишин та Посол США Джеймс Петтіт провели зустріч з журналістами молдовських ЗМІ, які відвідали Україну в рамках прес-туру 27 червня - 3 липня.

Посли України та США акцентували увагу на важливості об'єктивного висвітлення подій, що відбуваються в Україні, з урахуванням превалювання в інформаційному просторі Молдови представлення української тематики крізь призму російських ЗМІ.

Іван Гнатишин нагадав про хронологію подій і причини, які призвели до Евромайдану в 2013-2014 рр., відкритої агресії Росії проти України та окупації Криму, наголосив на незмінності європейського вибору народу України.

Джеймс Петтіт зазначив наявність загальних для України і Молдови проблем, що є спадком радянського минулого, зокрема корупції, і роль журналістів у боротьбі з ними.

Учасники прес-туру (журналісти молдовських телеканалів "Realitatea", "Publika TV" та інформаційного порталу "Agora") поділилися враженнями про ситуацію в Україні, зокрема про зустрічі з українськими політиками, громадськими організаціями, міжнародними спостерігачами і вимушеними переселенцями.

Учасники зустрічі визнали необхідність продовження такої співпраці в сфері протидії російській пропаганді.

Прес-тур організований з ініціативи Посольства України в Молдові, за фінансової та організаційної підтримки Посольства США в Молдові, за сприяння Українського кризового медіа-центру.