Консульство України в Бельці

Київ 02:22

В Молдові відзначили День Конституції України

27 червня, 16:45

27 червня на історичному місці біля пам’ятного знаку, присвяченому Першій Конституції України, у Бендерській фортеці відзначено День Конституції України за участю дипломатів Посольства, представників громадських організацій українців Молдови з обох берегів Дністра, представників ЗМІ тощо. 

Вітаючи учасників зібрання з 23-ю річницею Конституції України, Тимчасовий повірений у справах України в Молдові Володимир Боєчко нагадав присутнім про важливість укладення цього основоположного правового документу для демократичного розвитку нашої держави, а також про закріплення в Конституції європейського та євроатлантичного курсу України.

У своїх виступах представники української громади згадали про непересічну історичну подію – написання «Пактів і конституції» Пилипа Орлика. Цей основний закон підписаний у квітні 1710 року тут, у Молдові, на території Бендерської фортеці, де зараз встановлено пам’ятний знак. Цей акт, по суті козацький суспільний договір, називають першою у світі демократичною конституцією.

В рамках заходу відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятника Першій Конституції України.