Консульство України в Бельці

Київ 14:34

Зустріч Тимчасового повіреного Володимира Боєчка з керівником Генерального інспекторату прикордонної поліції Молдови Росіаном Васілой

29 липня, 13:02

26 липня відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в Республіці Молдова Володимира Боєчка з керівником Генерального інспекторату прикордонної поліції Республіки Молдова Росіаном Васілой. 

В конструктивній атмосфері обговорено актуальні питання двостороннього порядку денного, у тому числі перспективи запровадження спільного контролю та прикордонного патрулювання, особливо на придністровському сегменті українсько-молдавського кордону.

Росіан Васілой висловив готовність до налагодження взаємовигідного співробітництва на рівні прикордонних служб двох країн. Запропонував наповнити конкретними заходами домовленості, досягнутих під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського і Прем’єр-міністра Республіки Молдова Майї Санду 11 липня 2019 року в Києві.

Володимир Боєчко підкреслив налаштованість української сторони до співпраці на основі відкритості й довіри. Наголосив, що важливим напрямком взаємодії залишається боротьба з корупцією, контрабандою та іншою незаконною діяльністю на кордоні, для чого необхідно активізувати спільну роботу прикордонних служб України і Молдови у тісній взаємодії з EUBAM.

Обидві сторони відзначили важливість завершення процесу демаркації українського-молдовського кордону. Було визначено конкретні завдання, покликані активізувати партнерську та взаємовигідну діяльність прикордонних служб двох країн.