• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Запитання-відповіді
Опубліковано 19 березня 2015 року о 14:03

 

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Не потрібно, консульський прийом здійснюється без попереднього запису.

Грфік прийому громадян в Консульсві України в м.Бельці

Понеділок, вівторок, четвер:    9:15 —12:30

Середа:                                      14:00 – 16:00 

П’ятниця                                    09:15 – 11:00

 

 

Як можна оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку зі втратою попереднього?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції заяви, а також документів, визначених Постановою КМ України Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, його тимчасового затримання та вилучення № 152 від 07.05.14, Вам може бути оформлено новий паспорт або свідоцтво на повернення в Україну через Консульство. Строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців.

Чи можна мати на руках два паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

У яких випадках можна залишити собі старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон після оформлення у Консульстві нового?

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках квиток до України, чи зможу я виїхати з Республіки Молдова на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Молдови. Вам необхідно звернутися особисто до Консульства для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт та його копію, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

Як можна прискорити доставку закордонного паспорта?

Заявник подає до Консульсьтва заяву про доставку за його рахунок оформленого на його ім’я паспорта громадянина України для виїзду за кордон із зазначенням номера його акаунта в одній зі служб міжнародної кур’єрської доставки (наприклад DHL або FedEx).

Як зареєструвати громадянином України мою дитину, яка народилась на території Республіки Молдова?

Консульство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом 1-3 днів з дня подачі відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., особисто звертається до Консульства із відповідною заявою та документами.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Чи потрібно оформлювати дозвіл на виїзд дитини з України, якщо батько дитини громадянин Республіки Молдова?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди – якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містити засвідчений нотаріально переклад українською мовою.

Що потрібно для виїзду за кордон з дітьми?

 Відповідно до згаданих вище правил виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містить засвідчений переклад українською мовою;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

3) у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

 - свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Як можна вийти з громадянства України?

Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 згаданого Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (-ка), що виїхав (-ла) на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

Які документи мені потрібні для укладення шлюбу на території Республіки Молдова?

Для реєстрації шлюбу на території Молдови місцеві органи, які здійснюють реєстрацію шлюбів, вимагають документ про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України.

Для оформлення такого документу необхідно особисто звернутися до Консульства у прийомні години. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон для складення заяви про сімейний стан, підпис на якій засвідчується нотаріально. Такий документ  може бути оформлена нотаріусом в Україні. 

 

Де можна отримати інформацію, яка допоможе мені облаштуватися на території України після тривалого перебування за кордоном?  

Корисну інформацію громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном, у вигляді інформаційної брошури, можна завантажити тут.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux