• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Вихід з громадянства України
Опубліковано 23 січня 2023 року о 11:14

Документи на оформлення виходу із громадянства України приймаються Консульством України в Бельцях від осіб, які виїхали на постійне проживання за кордон у встановленому законодавством порядку (у закордонному паспорті має бути штамп «Постійне проживання», проставлений компетентними органами України) або оформили дозвіл на постійне проживання через закордонну дипломатичну установу та проживають на території Республіки Молдова у межах консульського округу Консульства України в Бельцях (муніципя Бельці; райони: Бричанський, Глодянський, Дондюшанський, Дрокійський, Єдинецький, Кам'янський, Окницький, Резінський, Рибницький, Ришканський, Синжерейський, Сорокський, Теленештський, Фалештський, Флорештський, Шолданештський).

Для оформлення виходу із громадянства України необхідно особисто подати до консульської установи за кордоном кожній повнолітній особі (від 18 років) такі документи:

1. Заяву в 4-х примірниках про вихід з громадянства України (форма 27, затверджена Наказом МЗС України від 23.11.2022 №389);

2. Свідоцтво про народження та 4 копії;

3. 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм);

4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відмітками про виїзд на постійне проживання за кордон та перебування на консульському обліку в Консульстві України в Бельцях та 4 копії відповідних сторінок паспорта;

5. Один із таких документів (документ має бути подано разом з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову):

- документ, який свідчить, що заявник набув громадянство Республіки Молдова та 4 копії;

- документ, виданий уповноваженим органом Республіки Молдова про те, що громадянин України отримає громадянство Молдови, якщо вийде з громадянства України та 4 копії.

Увага! Термін дії гарантії та паспорта має становити не менше року на момент подачі клопотання про вихід із громадянства.

 У разі виходу з громадянства України разом з дитиною, яка виїхала разом із батьками на постійне проживання за кордон (або вже народилась за кордоном), один із батьків дитини у заяві про свій вихід з громадянства України одночасно порушує клопотання про вихід дитини з громадянства України разом з ним або порушує клопотання про самостійний вихід дитини з громадянства України.

До заяви додаються:

6. Свідоцтво про народження дитини та 4 копії (за умови народження дитини на території Республіки Молдова свідоцтво має бути перекладено на українську мову, справжність підпису перекладача засвідчена нотаріально);

7. Копія документа, який підтверджує перебування дитини у громадянстві України (довідка про реєстрацію дитини громадянином України) та 4 копії;

8. Один із таких документів (документ має бути перекладено на українську мову, справжність підпису перекладача засвідчена нотаріально):

- документ, який свідчить, що дитина набула громадянство Республіки Молдова та 4 копії;

- документ, виданий уповноваженим органом Республіки Молдова про те, що дитина отримає громадянство Республіки Молдова, якщо вийде з громадянства України, та 4 копії;

- документ, який свідчить, що дитина є громадянином Республіки Молдова та 4 копії;

- молдавський проїзний документ дитини та 4 копії його першої сторінки.

9. Заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід з громадянства України в 4 примірниках (нотаріально засвідчену). Така заява оформлюється в Консульстві. Присутність дитини від 14 до 18 років обов'язкова для нотаріального засвідчення заяви;

10. Дитина має бути документована власним паспортом громадянина України для виїзду за кордон. Увага! У випадку наявності у дитини власного паспортного документа громадянина України, слід пред'явити також його оригінал та 4 копії всіх сторінок. 

У випадку відмінності прізвищ батьків з прізвищами дітей, або відмінності прізвищ особи у гарантії та паспорті громадянина - до матеріалів справи подаються документи про переміну ними прізвищ з нотаріально засвіченим перекладом на українську мову, зокрема оригінал і 4 копії свідоцтва про шлюб/розірвання шлюбу (якщо шлюб реєструвався в Україні). У разі відсутності свідоцтва про укладення шлюбу, подається довідка РАЦС про його реєстрацію. У разі реєстрації шлюбу на території Республіки Молдова подається один із таких документів:

-          свідоцтво про укладення шлюбу, в якому зазначені прізвища після шлюбу, його 4 копії, оригінал та 3 копії його перекладу;

-          cвідоцтво про шлюб міжнародного зразка, його 4 копії, оригінал та 3 копії його перекладу;

-          довідка про укладення шлюбу із зазначенням прізвищ після його укладення, її 4 копії та 4 копії її перекладу, а також, рішення суду про його/їх розірвання (якщо реєструвалося).

11. Завірену банківською установою квитанцію про сплату консульського збору.

Увага! Документи про вихід із громадянства України подаються виключно в повному комплекті. Всі документи, складені іноземною мовою, мають бути обов’язково перекладені на українську мову. 

Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України триває приблизно один рік. У разі негативного вирішення питання сплачені кошти не повертаються.

Увага! Зазначені строки не враховують термін, необхідний для надсилання матеріалів дипломатичною або командирською поштою.

Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України. Після отримання повідомлення про припинення громадянства України закордоння дипломатична установа у тижневий строк повідомляє заявника про прийняте рішення Президента України, вилучає паспортні документи громадянина України та видає довідку про припинення громадянства України.

Строк виконання рішень Президента України з питань громадянства не повинен перевищувати 1 місяця. У разі неотримання особою, громадянство якої було припинено, відповідної довідки та неповернення до установи проїзних документів громадянина України протягом визначеного терміну, закордонна дипломатична установа вживає заходів щодо визнання паспортного документа недійсним.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux