• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
УВАГА ‼ Інформація щодо процедури проходження митних формальностей під час ввезення транспортного засобу на митну територію України через автомобільні пункти пропуску громадянами-резидентами України.
Опубліковано 22 грудня 2019 року о 11:24

У зв'язку із наближенням Новорічних та Різдвяних свят, як на території України, так і на території Республіки Молдова, під час яких значна частина громадян, які мешкають за кордоном, тимчасово повертаються в Україну, очікується збільшення транспортного потоку у пасажирському русі та навантаження на автомобільні пункти пропуску через державний кордон України. З метою скорочення часу на перетин кордону, існує можливість завчасної підготовки  документів, необхідних для письмового декларування транспортних засобів, що ними ввозяться у відповідності до вимог абзацу 5 частини З статті 350 Митного кодексу України (далі - Кодекс), а саме: - заповнення митної декларації, форма якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 431 (бланк можна роздрукувати за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/vijdjayuchim-v-ukrainu/zrazki-dokumentiv-ta-poryadok-ih-zapov/93300.html): -                     виготовлення копій свідоцтва про реєстрацію на транспортний засіб, що підтверджує право власності громадянина на цей транспортний засіб та його реєстрацію на території відповідної країни, а також сторінок закордонного паспорту громадянина України з відмітками про прийняття на тимчасовий консульський облік в консульській установі України за кордоном. Також з метою скорочення часу на перетин кордону для громадян, які планують у період Новорічних та Різдвяних свят поїздки в Україну, існує можливість вибору оптимальних місць перетину кордону за інформацією про час очікування транспортних засобів на перетин державного кордону, яка висвітлюється Державною фіскальною службою України, за посиланням: http://kordon.sfs.gov.ua/

Значна частина громадян переміщуватиметься на транспортних засобах, які декларуватимуться в режимі тимчасового ввезення у відповідності до абзацу 5 частини 4 статті 380 Кодексу, в процесі якого проходить оформлення «зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу», що призводить до збільшення часу оформлення таких транспортних засобів та їх часу перебування в пункті пропуску.

Відповідно до зазначених вище положень Кодексу громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов'язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №431 «Про затвердження форми митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності»:

1. Затверджено форму митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб. не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності (далі - митна декларація), що додається.

2. Установлено, що бланки митної декларації можуть виготовлятися громадянами шляхом роздрукування із застосуванням засобів комп'ютерної техніки або їх копіювання на папері формату А4 (210 х 296 міліметрів) за формою, затвердженою цією постановою.

Порядком заповнення митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних (га інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності. затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.05.2012 №614, передбачено, зокрема, наступне:

1.9. Разом з декларацією, заповненою відповідно до цього Порядку, для митного контролю та митного оформлення товарів громадянином або уповноваженою особою залежно від мети переміщення, виду транспорту, найменування товару, способу переміщення та інших факторів, що впливають на митні процедури, подаються такі документи:

1) документи, шо посвідчують особу та підтверджують країну постійного проживання громадянина або уповноваженої особи:

-паспорт або інший документ громадянина, що дає йому право на перетин державного кордону України. Громадянин або уповноважена особа, який (яка) не виїжджав(ла) за кордон, може подавати паспорт громадянина України;

-документи, що підтверджують громадянство (підданство) громадянина;

-документи, що підтверджують країну постійного проживання громадянина (з відповідними відмітками);

4) документи, шо підтверджують право на застосування звільнення від оподаткування (за наявності);

7) документи, що підтверджують право власності на транспортний засіб особистого користування:

8) зобов'язання про зворотне ввезення/вивезення або транзит товарів:

1.12. Документи або їх копії (у встановлених законодавством випадках тільки оригінали документів), що подані для митного оформлення товарів і є підставою для їх пропуску через митний кордон України та митного оформлення, залишаються у справах о митного органу, крім випадків, установлених цим Порядком.

Отже, під час оформлення зобов'язань про зворотне вивезення транспортних засобів. що ввозяться на митну територію України громадянами, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, у пункті пропуску через державний кордон, зокрема, здійснюється:

- письмове декларування такого транспортного засобу у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України віл 21.05.2012 №431 та Порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 28.05.2012 № 614

- | виготовлення копії техпаспорту на транспортний засіб, що підтверджує право власності громадянина на цей транспортний засіб та його реєстрацію на території відповідної країни;

- виготовлення копій сторінок закордонного паспорту громадянина України з відмітками про прийняття на тимчасовий консульський облік в консульській установі України за кордоном.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux