• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Пам’ятка щодо процедури отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України та щодо процедури отримання свідоцтва про смерть, коли особа померла на тимчасово окупованій території України
Опубліковано 20 квітня 2016 року о 15:25

Пам’ятка

щодо процедури отримання свідоцтва про народження дитини,

яка народилася на тимчасово окупованій території України

(більш детально)

Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України,визначеній Верховною Радою України (АР Крим, м.Севастопольта окремі райони Луганської та Донецької областей), необхідно:

 • Звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного станув межах території, підконтрольній легітимній владі України, та отримати письмову відмову, яка  має бути використана при підготовці заяви до суду.
 • Подати до будь-якого суду (за межами такої території незалежно від місця проживання заявника) заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, а разом з нею - належні докази та квитанцію про сплату судового збору (станом на 15.02.2016 це 275 грн. 60 коп. (0, 2  від 1378 грн.).

Заява подається батьками дитини чи іншими заінтересованими особами і в ній повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) виклад доказів, що підтверджують факт народження дитини, місце і дату та вказують на імена батьків (доказами у справі можуть бути письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, у тому числі папери, складені на тимчасово окупованій території; пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів);

 • Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження відповідної заяви.
 • За результатами розгляду заяви суд постановляє рішення про встановлення факту народження дитиниз зазначенням відомостей про батьків або (у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів)про повернення заяви, або (у разі недостатніх доказів) про відмову. Суд має роз’яснити порядок оскарження рішення таневідкладновидати копію рішення заявнику (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення копію рішення про встановлення факту народження суд надсилає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації народження).
 • Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.

Важливо!

❖      У разі посилання на свідчення  свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту.

До Заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, довідка про неможливість одержаннядокументів та квитанція про сплату судового збору за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

 

 

Для отримання свідоцтва про смерть особи, яка померла на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України (АР Крим, м.Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей),необхідно:

●       Звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану в межах території, підконтрольній легітимній владі України, та отримати письмову відмову, яка  має бути використана при підготовці заяви до суду.

●       Подати до будь-якого суду (за межами такої території незалежно від місця проживання заявника) заяву про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, а разом з нею - належні докази та квитанцію про сплату судового збору (станом на 15.02.2016 це 275 грн. 60 коп. (0, 2 від 1378 грн.).

Заява подається родичами померлого або їх представниками і в ній повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) виклад доказів, що підтверджують факт смерті (доказами у справі можуть бути пояснення заявників, свідків, письмові докази, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів).

●       Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходженнявідповідної заяви.

●       За результатами розгляду заяви суд постановляє рішення про встановлення факту смерті особи або (у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів)про повернення заяви, або (у разі недостатніх доказів) про відмову.Суд має роз’яснити порядок оскарження рішеннятаневідкладновидати копію рішення заявнику (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення копію рішення про встановлення факту смерті суд надсилає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації смерті).

●       Для отримання свідоцтва про смерть особа подає до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного станукопію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.

 

Важливо!

❖      У разі посилання на свідчення  свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту.

До Заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість одержаннядокументів та квитанція про сплату судового збору за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

❖      Судовий збір не справляється за подання Заяви щодо особи, яка загинула або пропала безвісті в районах проведення воєнних дій або антитеррористичних операцій.[1] Станом на 15.02.2016 тимчасово окуповані території України визначено Законом України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Постановою Верховної Ради України від 17.03.2015 № 254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями»

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux